Share |

NAPPULAJOUKKUEET 2011

[päivitetty 20.7.2011 klo 00:00 / Juha ]

  • Miniliiga- sekä harrasteliigan joukkueet nimetty

IKÄLUOKKA 2008:

paikka: Saaren ala-aste

aika: sunnuntai, 16:00-16:45

ikäluokka: tytöt ja pojat 2008

ohjaajat: Arto Sarala, Pekka Saarinen, Paula Tuunainen

pelaajat:

1. Iivari Kasperi
2. Immonen Ilmari
3. Kaksonen Aaro
4. Ollila Aapo
5. Petrelius Erkka
6. Poikela Enna
7. Saarinen Anttu
8. Sarala Aksu
9. Tapio Joel
10.

Tuunainen Henni

11.  Uutela Tuukka
12. Oinas Konsta

PRINSESSAFUTIS (06-07 synt. tytöt)

Prinsessafutis, ryhmä 1

paikka: Saaren ala-aste

aika: sunnuntai, 16:00-16:45

ikäluokka: 06-07T

ohjaajat: Jenni Fräntilä, Jari Virta, Heidi Kainulainen

prinsessat:

1. Isometsä Sonja
2. Kylmäoja Leena
3. Lähde Senja
4. Palmula Daniela
5. Peteri Stella
6. Simonen Saaga
7. Soudunsaari Emma
8. Sova Helmi
9. Tunturila Aino
10. Vaarala Saaga
11. Vilmi Emmiina
12. Virta Aada
13. Yliniemelä Lumi
14. Ärväs Kiia
15. Koskiniemi Ninni

Prinsessafutis, ryhmä 2

paikka: Saaren ala-aste

aika: sunnuntai, 16:15-17:00

ikäluokka: 05-06T

ohjaajat:Sanna Kylmänen, Terhi-Maria Mäkikyrö, Iiro Kylmänen, Pekka Leppälä

prinsessat:

1. Hakala Salli
2. Korkniemi Kia-Iina
3. Kortesalmi Anna
4. Palolahti Ronja
5. Päiveröinen Vilma
6. Mäkikyrö Miia
7. Mäkikyrö Minea
8. Olkkonen Sissi
9. Kylmänen Nanna
10. Louhikoski Julia
11. Tapio Anni
12. Uimaniemi Vilma
13. Vuorjoki Veera

Prinsessafutis, ryhmä 3

paikka: Saaren ala-aste

aika: sunnuntai, 15:15-16:00

ikäluokka: 05-06T

ohjaajat: Päivi Hakala, Päivi Kähkönen, Antti Puuronen

prinsessat:

1. Hakala Sofia
2. Hiukka Enni
3. Huttunen Maiju
4. Kähkönen Minttu
5. Latvakoski Vilma
6. Lempiäinen Elina
7. Minkkinen Emma
8. Minkkinen Nelli
9. Määttä Jonna
10. Parikka Elli
11. Parikka Suvi
12. Peteri Nanna
13. Poikela Siiri
14. Seppälä Nea

MINILIIGA (pojat&tytöt 06-07)

 

Joukkue: Unión (oli Miniliiga 1)

paikka: SaNu

aika: maanantai 18:15-19:00

ikäluokka: 06-07

ohjaajat: Jarmo Lohela, Jari Niva,

pelaajat:

1. Alapeteri Henry
2. Brännare Viljami
3. Gylden Eelis
4. Kaksonen Atso
5. Karvanen Lauri
6. Lohela Joel
7. Niska Joel
8. Niva Eetu
9. Palmula Joonatan
10. Pietilä Niklas
11. Pärnänen Veeti
12. Savela Juuso
13. Vaittinen Daniel

 

Joukkue: Alcalá (oli Miniliiga 2)

 

paikka: SaNu

aika: maanantai 18:15-19:00

ikäluokka: 06-07

ohjaajat: Tero Jolanki, Jari Iivari, Jari Rantahalvari, Ari Sirviö

pelaajat:

1. Autti Leo
2. Iivari Tiitus
3. Jokinen Eelis
4. Jolanki Tomi
5. Karppinen Aapeli
6. Kiprianoff Elias
7. Kontio Samuli
8. Lindgren Aukusti
9. Rantahalvari Joose
10. Sandgren Kaarlo
11. Sirviö Leevi
12. Väihkönen Aki
13. Yliruikka Eetu

 

Joukkue: Lemona (oli Miniliiga 3)

 

paikka: SaNu

aika: maanantai 18:15-19:00

ikäluokka: 06-07

ohjaajat: Jaakko Finne, Sami Puotiniemi

pelaajat:

1. Finne Jimi
2. Halonen Miki
3. Juotasniemi Eero
4. Kaarlejärvi Jere
5. Kaihua Elmeri
6. Koivula Aleksi
7. Kortesalmi Miska
8. Kuosmanen Arttu
9. Ollila Arttu
10. Puotiniemi Santtu
11. Roivas Roni
12. Saraniemi Iiro
13. Väisänen Topi

 

 

Joukkue: Lugo (oli Miniliiga 4)

 

paikka: SaNu

aika: maanantai 18:15-19:00

ikäluokka: 06-07

ohjaajat: Heidi Laukkanen, Juha Karjalainen, Antti Karjalainen, Markku Niemi

pelaajat:

1. Halme Nanna
2. Kangas Atte
3. Karjalainen Lucas
4. Noa-Henrik Karjalainen
5. Konnunaho Lassi
6. Kujala Uula
7. Kunnari Dani
8. Kunnari Luca
9. Laukkanen Joel
10. Neijonen Lauri
11. Niemi Weeti
12. Salmela Tomi
13. Vanhatapio Santtu
14.  Koivuranta Kalle

 

Joukkue: Muela (oli Miniliiga 5)

 

paikka: SaNu

aika: maanantai 18:15-19:00

ikäluokka: 06-07

ohjaajat: Ismo Mursu, Janne Pulkkinen, Antti Jaakola, Pekka Otra-Aho

pelaajat:



1. Jääskeläinen Joona
2. Jaakola Leevi
3. Mursu Aleksanteri
4. Orajärvi Mico
5. Otra-aho Wiljami
6. Pahtaja Tuomas
7. Pulkkinen Alvar
8. Pulkkinen Eerik
9. Pulkamo Ritesh
10. Kilpamäki Konsta
11. Frst Reker Mohammed 
12. Frst Reker Sedeq 
13. Kuukasjärvi Viljami

NAPPULAT / MIMMILIIGA

 

OUNASRINNE

Joukkue: Salamanca

paikka: Ounasrinteen koulu

aika: maanantai, 18-19

ikäluokka: 04-05P

ohjaajat: Ville Tuunainen, Petteri Karpoff, Nikke Niskala

pelaajat:

1. Barsk Matias
2. Hamari Max
3. Heikkinen Antton
4. Hetta Veeti
5. Iittiläinen Jere
6. Kangas Riku-Petteri
7. Karpoff Arttu
8. Kinnunen Antti
9. Kreus Jimi
10. Lindström Jere
11. Parikka Aapo
12. Peetumber Milan
13. Rissanen Eeli
14. Suoniemi Konsta
15. Tenno Niko
16. Tuunainen Eeli

Joukkue: Malaga

paikka: Ounasrinteen koulu

aika: maanantai, 18-19

ikäluokka: 03-04T

ohjaajat: Tiia Uusi-Autti, Pauliina Kietäväinen, Joonas Uusi-Autti

pelaajat:

1. Karpoff Petra
2. Keränen Aino
3. Keski-Sikkilä Kaisla
4. Kiiskinen Venla
5. Kinnunen Anna
6. Korkeaniemi Beeda
7. Kylmäoja Lotta
8. Lytz Inka
9. Paavilainen Hilla
10. Paavilainen Inari
11. Pallari Saaga
12. Parikka Inka
13. Salmikivi Aada
14. Tenno Nea
15.

Tuomanen Milla

16.  Vittikko Siiri

17. Nieminen Unna

Joukkue: Zaragoza

paikka: Ounasrinteen koulu

aika: maanantai, 17-18

ikäluokka: 02-03

ohjaajat: Tiia Uusi-Autti, Pauliina Kietäväinen, Joonas Uusi-Autti

pelaajat:

1. Iittiläinen Joni
2. Immonen Aaro
3. Kuukasjärvi Joona
4. Lehtinen Jussi
5. Lytz Kasper
6.
Mikkola Oskari
7. Nieminen Lenni
8. Nikkarinen Ville
9. Niva Leevi
10. Rissanen Joona
11. Siivola Niko
12. Palolahti Leevi

Joukkue: Deportivo

paikka: Ounasrinteen koulu

aika: maanantai, 18-19

ikäluokka: 00-01

ohjaajat: Vesa Kylmäoja, Kimmo Kinisjärvi

pelaajat:

1. Heikkinen Tuomas
2. Hyvönen Eljas
3. Juopperi Jani
4. Kinisjärvi Joel
5. Kittilä Arttu
6. Kylmäoja Kaapo
7. Laukkanen Aleksi
8. Moisanen Kalle
9. Mäki Rasmus
10. Nyberg Johannes
11. Rahikkala Mikko
12. Suoniemi Väinö
13. Törmänen Vili-Jalmari
14. Virtanen Joonas
15. Väliranta Jarno

 

Ounasvaara / Rommeli


Joukkue: Albacete

paikka: Rommelin kenttä

aika: maanantai, 18-19

ikäluokka: 04-05

ohjaajat: Harri Turppa, Kimmo Vitikka, Seppo Viiri

Pelaajat:

1. Karjalainen Emil
2. Kujala Kasperi
3. Kujala Rasmus
4. Kunnari Aatu
5. Kähkönen Kasper
6. Lampinen Max
7. Lohela Joona
8. Lukkarila Niklas
9. Raudasoja Valtteri
10. Raudasoja Viivi
11. Still Vili
12. Tuisku Vertti
13. Turppa Tuomas
14. Viiri Riku
15. Vitikka Aapo
16. Vitikka Paavo

 

Joukkue: Granada

paikka: Rommelin kenttä

aika: maanantai, 18-19

ikäluokka: 04-05

ohjaajat: Jari Lempinen, Kalle Iivari, Jarmo Dementjeff

Pelaajat:

1. Alm Kalle
2. Dementjeff Topias
3. Huttunen Matti
4. Iivari Elmeri
5. Karinen Vikke
6. Kiprianoff Aapo
7. Kuoksa Antti
8. Lempinen Timi
9. Middleton Benjamin
10. Paadar Niko
11. Pahtakari Petrus
12. Siekkinen Rini
13. Tiihonen Aaro
14. Turunen Vertti
15. Yrjänheikki Ahti

Rantavitikka / Susivouti

Joukkue: Hercules

paikka: Susivoutin kenttä

aika: maanantai, 18-19

ikäluokka: 04-05

ohjaajat: Arto Sarala, Jussi Rieppo, Raimo Holster, Ville Ruotanen

Pelaajat:

1. Holster Niila
2. Koivula Miro
3. Kylmäluoma Panu
4. Lakela Tatu
5. Mursu Jaakko
6. Myllylä Teemu
7. Niemi Luca
8. Polojärvi Eero
9. Rieppo Valtteri
10. Sarala Altti
11. Seppänen Tuomas
12. Timonen Riku
13. Vaittinen Gabriel
14. Yliniemelä Leevi
15.
Niemelä Joonas

 

Joukkue: Levante

paikka: Susivoutin kenttä

aika: maanantai, 18-19

ikäluokka: 02-03

ohjaajat: Hannu Rantala, Jari Salmikivi, Abu

Pelaajat:

1. Adolfsen Toni
2. Ahtikoski Veeti
3. Heiskanen Roni
4. Kontio Mikko
5. Kunnari Kimi
6. Kunnari Tomi
7. Topias Kähkönen
8. Kärki Onni
9. Laitila Henri
10. Leskinen Luka
11. Ovaskainen Kalle
12. Pallari Joni
13. Posti Jaakko
14. Rantala
15. Salmikivi Jere

YLIKYLÄ / VENNIVAARA:

 

Joukkue: Osasuna

paikka: Ylikylän koulu

aika: maanantai, 18-19

ikäluokka: 02-03P

ohjaajat: Ari Katajamäki, Marko Niska, Kaukonen Joni

Pelaajat:

1. Angelva Aleksanteri
2. Berg Pietro
3. Kaisanlahti
4. Katajamäki Aku
5. Katajamäki Ate
6.
Kaukonen
7. Kuusela Vili
8. Körkkö
9. Laitinen Eeli
10. Mathlin Atte
11. Niska Jussi
12. Sarajärvi Otto
13. Tuisku Oona-Lotta
14. Kinisjärvi Leevi
15. Ollakka Iiro
16. Heiskari Juuso

 

Joukkue: Las Palmas

paikka: Ylikylän koulu

aika: maanantai, 18-19

ikäluokka: 04-05

ohjaajat: Sanna-Maria Väänänen, Janne Laitinen, Petteri Väänänen,

Pelaajat:

1. Elo Eetu
2. Hämeenniemi Juhani
3. Isometsä Kimi
4. Ketola Eliel
5. Kitti Eljas
6. Laitinen Sammeli
7. Leinonen Ilmari
8. Pesonen Elmeri
9. Raiskio Juho
10. Roivas Riku
11. Sirkkala Hugo
12. Teppo Ukko
13. Tervaniemi Akseli
14. Uimaniemi Lassi
15. Väänänen Teuvo-Tapani
16. Yliniva Niklas

 

 

Joukkue: Valencia

paikka: Ylikylän koulu

aika: maanantai, 19-20

ikäluokka:02-04T

ohjaajat: Marko Keskiniva, Pekka Junes

Pelaajat:

1. Junes Alisa
2. Junes Anni
3. Kauvosaari Crista
4. Keskiniva Nea
5. Määttä Anni
6. Pallari Riia
7. Pahtaja Iida
8. Kallonen Melina
9. Karjalainen Jasmin
10. Kivelä Iiris
11. Nahkuri Aino
12. Sirkkala Säde
13.

 Räihä Priita

14. Hyötylä Aino
15. Hyöylä Venla

 

 

SAARENKYLÄ / NIVAVAARA / SYVÄSENVAARA:

 

Joukkue: Athletic

paikka: Saaren a-a

aika: maanantai, 19-20

ikäluokka: 00-01P

ohjaajat: Ari Petrelius, Janne Koskela, Tero Ruotsalainen, Timo Heiskanen

pelaajat:

1. Heiskanen Timi
2. Kerola Ilmari
3. Koskela Miikka
4. Latvakoski Lauri
5. Lotvonen Arttu
6. Mursu Julius
7. Nevala Leevi
8. Paananen Petja
9. Pallari Jere
10. Petrelius Eetu
11. Pirttilahti Aleksi
12. Pyhäjärvi Janne
13. Suopajärvi Mikko
14. Virikko Iisakki
15. Kelloniemi Arttu

 

Joukkue: Villareal

paikka: Puistolampi

aika: maanantai, 18-19

ikäluokka: 00-01P

ohjaajat: Veli-Pekka Satokangas, Kari Liikonen, Raine Huikuri

pelaajat:

1. Holck Veikka
2. Keränen Jaakko
3. Kiviniemi Antti
4. Konnunaho Pekko
5. Laakko Jonne
6. Liikonen Leevi
7. Moilanen Samuli
8. Puljala Jan
9. Sarajärvi Jere
10. Satokangas Saku
11. Tuuliainen Leo
12. Yliniemelä Miika
13. Yliniemelä Mikko
14. Ämmälä Miika
15. Huikuri Veikka

 

Joukkue: Getafe

paikka: Saaren koulu

aika: maanantai 18-19:00

ikäluokka: 04-05P

ohjaajat: Markus Nikkarinen, Matti Loponen, Ilari Raita-Aho, Janne Koskiniemi

pelaajat:

1. Back Eelis
2. Gyldén Hannes
3. Karjalainen Valtteri
4. Koivukangas Toni
5. Kortesalmi Alex
6. Koskiniemi Jasper
7. Kotila Santeri
8. Lintula Johannes
9. Maaninka Niila
10. Nikkarinen Roope
11. Pasanen Touko
12. Raita-aho Joona
13. Salmela Samuli
14. Sirviö Juho
15. Takkunen Anttu

 

Joukkue: Sevilla

paikka: Syväsenvaaran ala-asteen kenttä

aika: maanantai 17-18:00

ikäluokka: 01-02T

ohjaajat: Sirpa Kuusela, Erkki Takkinen, Marko Kerttula

pelaajat:

1. Back Enni-Ilona
2. Heikkinen Venla
3. Hiltunen Laura
4. Kangas Sandra
5. Karppinen Roosa
6. Kerttula Tinja
7. Luusua Venla
8. Lähde Siiri
9. Maaninka Malla
10. Palkinen Anna
11. Pirttilahti Maija
12. Portimojärvi Saana
13. Rantala Aino
14. Ruotsalainen Kristiina
15. Havela Hanna
16. Takkunen Sanni

 

Joukkue: Numancia

paikka: Saaren koulu

aika: maanantai 18-19:00

ikäluokka: 02-03P

ohjaajat: Teemu Tulla, Tommi Hallikainen, Oiva Sirpa, Markku Kallinen

pelaajat:

1. Hallikainen Mikael
2. Hokki Miika
3. Kallinen Roope
4. Karjalainen Eetu
5. Pyykönen Petteri
6. Laakko Juha
7. Lähtevänosa Eetu
8. Oiva Santeri
9. Puro Peetu
10. Raita-aho Jere
11. Rinne Hugo
12. Rinne Iiro
13. Simoska Henrik
14. Tulla Tiitus
15. Vallivarra Miska

 

Joukkue: Mallorca

paikka: Saaren koulu

aika: maanantai, 17-18

ikäluokka: 03-04T

ohjaajat: Erkki Kelhä, Pepe Karhumaa, apuohj.

pelaajat:

1. Brännare Lotta
2. Hiltunen Petra
3. Karhumaa Weera
4. Karhumaa Wiivi
5. Kelhä Aava
6. Kelhä Aida
7. Martikainen Essi
8. Oinas Aada
9. Portimojärvi Emma-Leena
10. Puro Maisa
11. Saraniemi Iida
12. Stewart Emily
13. Tahvanainen Anni
14. Teräs Iiris
15. Ollila Anni

Joukkue: Tenerife

paikka: Saaren koulu

aika: maanantai, 17-18

ikäluokka: 03-04T

ohjaajat: Ari Petrelius, Heli Puro, apuohj.

pelaajat:

1. Bita Adi
2. Hietala Ellen
3. Hietala Ursula
4. Hiukka Sofia
5. Hytinkoski Meeri
6. Karjalainen Riina
7. Kerttula Taika
8. Koivuranta Ella
9. Manninen Seliina
10. Mikkola Emma
11. Mäkimartti Mette
12. Määttä Henna
13. Petrelius Enni
14. Vedenjuoksu Lotta
15. Simoska Anette
16. Kallinen Noora

Joukkue: Espanyol

paikka: Syväsen ala-aste

aika: maanantai, 18-19

ikäluokka: 04-05

ohjaajat: Mikko Salmela, Mika Salmela, Miia Ahtinen

pelaajat:

1. Alakurtti Riikka
2. Hakala Antti
3. Hiltunen Julius
4. Illikainen Joona
5. Kangas Aleksi
6. Kemppe Jaakko
7. Koivuranta Nico
8. Muikku Juho
9. Mustonen Julius
10. Salmela Daniel
11. Salmela Mikael
12. Stålnacke Roope
13. Särkelä Matias
14. Sääskilahti Mikko
15. Turkki Vertti

Joukkue: Rayo

paikka: Puistolampi

aika: maanantai, 18-19

ikäluokka: 02-03

ohjaajat: David Stewart, Eemeli

pelaajat:

1. Ahokangas Patrik
2. Autti Leevi
3. Haataja Aleksi
4. Heinonen Nico
5. Hossain Ifti Roshan 
6. Huikuri Visa
7. Lakkala Eemil
8. Mikkola Luka
9. Määttä Leevi
10. Niva Aaro
11. Pulsa Jimi
12. Rautajoki Anttoni
13. Satokangas Alex
14. Stewart Liam
15. Vuolo Samuel

 

Joukkue: Huesca

paikka: Puistolampi

aika: maanantai, 18-19 

ikäluokka: 04-05

ohjaajat:

pelaajat:

1. Hokkanen Joel
2. Jokinen Lenni
3. Koivuranta Toni
4. Kuru Aleksi
5. Kuru Rasmus
6. Leinonen Veikka
7. Leväaho Joonas
8. Luusua Toni
9. Mattila Taneli
10. Pallari Eevert
11. Peltovuoma Sampo
12. Pulju Eetu
13. Tunturila Matti
14. Vedenjuoksu Eemeli
15. Ylikorva Juho

 

Joukkue: Alcorcon

paikka: Puistolampi

aika: maanantai, 18-19

ikäluokka: T99-00

ohjaajat: Antti Hanhirova, Ari Martikainen

pelaajat:

1. Haataja Anna-Maria
2. Honkonen Elina
3. Kaukua Heidi
4. Kero Jenny
5. Kursula Katariina
6. Kuusela Oona
7. Martikainen Sanni
8. Mäkimartti Melina
9. Nieminen Eevi
10. Saari Heli
11. Tahvanainen Laura
12. Tuisku Emma
13. Ämmälä Iina

Joukkue: Guadalajara ja Guijuelo (jaetaan ennen syyskauden ensimmäisiä pelejä)

paikka: SaNu

aika: maanantaina 20-21

ikäluokka: 98-99 (-97)

ohjaajat: Juha Stenbäck, Abu, Kai

pelaajat:

1. Anetjärvi Eero
2. Autti Perttu
3. Hakala Otso
4. Hyötylä Niklas
5. Jänkälä Kristian
6. Keränen Janika
7. Kuoksa Ville
8. Kylmäoja Kalle
9. Könönen Kalle
10. Lantto Tuure Jalmari
11. Liiti Ukko Pietari
12. Mäkitalo Lauri
13. Oinas Akseli
14. Olli Juhani
15. Olli Jyri
16. Palkinen Eetu
17. Puuronen Atte
18. Pöykkö Eetu
19. Salmirinne Santeri
20. Sarriolehto Niko
21. Tuura Ville
22. Koivupalo Roni
23. Tocci Claudio
24. Sieppi Rasmus
25. Pesonen Aleksi
26. Mäntynenä Niko
27. Niklas Sääskilahti
28. Haarala Jere
29. Vakkuri Eetu

Joukkue: Harrasteliiga 95-97

paikka: SaNu

aika: maanantaina 20-21

ikäluokka: 95-97

ohjaajat: Juha Stenbäck

pelaajat:

1. Huhtanen Sofia
2. Juujärvi Laura
3. Kemppe Emi-Maria
4. Killström Juuso
5. Koivuniemi Satu
6. Korhonen Vili
7. Nousiainen Anna-Riika
8. Oinas Sara
9. Puuronen Antti
10. Rautajoki Sesilia
11. Ruotanen Ville