Share |

Mimmiliiga joukkueet 2017

(Päivitetty 6.6.17 klo 15:00 / Taru)

Nettisivumme ovat uudistuneet ja jatkossa Mimmiliigan joukkueet löytää uusituilta sivuiltamme, osoitteesta:

https://www.fcsantaclausjuniorit.fi/rovaniemen-mimmiliiga/mimmiliigan-joukkueet-2017/

  • Täältä näet valmiit joukkueet (= riittävästi ohjaajia ja pelaajia) sekä valmisteilla olevat
  • Valmiissa joukkueessa tulee olla vähintään 10 pelaajaa ja kolme aikuista valmentajaa
  • Jos joukkue ei ole valmis, joukkueen tiedoista löytyy tilannetietoa

Ounasvaaran  peruskoulun häkki tarkoittaa Ounasvaaran peruskoulun pihalla sijaitsevaa häkkikenttää. Osoite on

VINKKI: Voit etsiä oman joukkueesi selaimen toiminnolla CTRL + F  ja kirjoita pelaajan tai valmentajan nimi ja löydät joukkueesi nopeasti.

***********************************************************

Joukkue: Borussia (Minimimmiliiga) 2013/2014

Tila: Valmis, aloittaa 15.5.17

Harjoituspaikka: Ounasvaaran peruskoulun häkki 

Harjoitusaika: Maanantai 17:00-18:00

Ohjaajat: Petri Veikkolainen, Minja Alaniva

  tarvitsee vielä yhden vanhemman ohjaajaksi ja lisää pelaajia

Pelaajat

1.  Minka Vatanen  

2.  Lilli Pallari  

3.  Iiri Veikkolainen  

4.  Lilja Pyykkö  

5.  Sanni Palo   

6.  Aliisa Westerlund  

7.  Emma Beyene 

8.  Linnea Tumelius

9.  Aila-Inkeri Jaakkola 

10. Iida Vikeväkorva

11. Reeta Koskela

12. Helmi Eteläaho

13. Aliisa Rytilahti

14. Iiris Pöyry

15.

 

Joukkue: Leverkusen 2012

Tila: Valmis, aloittaa 15.5.17

Harjoituspaikka: Ounasvaaran peruskoulun häkki

Harjoitusaika: Maanantai 18:00-19:00

Ohjaajat: Petri Veikkolainen, Minja Alaniva, Liisa Pesonen

kaipaa lisää vanhempia / aikuisia ohjaajaksi ja lisää pelaajia

Pelaajat:

1.  Mimosa Huhta  

2.  Saaga Siivola  

3.  Noora Hämeenoja  

4.  Jenna Haka  

5.  Fanni Pahtakari  

6.  Aimi Veikkolainen  

7.  Reea Eskelinen

8.  Inka Laitinen

9.  Malla Hoikka

10. Sara Pajulampi

11. Ella Pesonen

12.

13.

14.

15.

Joukkue: Arminia 2012

Tila: Kesken, tarvitsee lisää pelaajia

Harjoituspaikka: Ounasvaaran peruskoulun häkki

Harjoittelee ja pelaa yhdessä Leverkusen joukkueen kanssa.

Harjoitusaika: Maanantai 18:00-19:00

Ohjaajat: Julia Raappana

kaipaa lisää vanhempia / aikuisia ohjaajaksi

Pelaajat:

1. Emilia Krajewski   

2. Ebba Karhu  

3. Erika Leskinen  

4. Linnea Leskinen  

5. Minja Pudas

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Joukkue: Jena 2011

Tila: Valmis, aloittaa 15.5.17

Harjoituspaikka: Saaren koulu

Harjoitusaika: Maanantai 18:00-19:00

Ohjaajat: Julia Raappana, Joni Valta, Anssi Kiuru

Pelaajat:

1. Ilona Syväniemi 

2. Aino Liimatta  

3. Emmi Juujärvi  

4. Vilma Vieltojärvi  

5. Sara Martikainen  

6. Elle Pyhäjärvi  

7. Nella Hiltunen  

8. Wikström Lumi

9. Fiona Kuusela

10. Iida Hirttiö

11. Sofia Kemppainen

12. Ada-Sofia Tuisku

13.

14.

15.

Joukkue: Bremen 2011

Tila: Valmis, aloittaa 16.5.17, kaipaa lisää aikuisia ohjaajaksi

Harjoituspaikka: Ounasvaaran peruskoulun häkki

Harjoitusaika: Tiistai 18:00-19:00

Ohjaajat: Marja Ylisirkka, Venla Pääkkö, Tuomo Herttua, Julia Raappana

Pelaajat:

1. Henni Halonen  

2. Fanni Hiltunen  

3. Ansa Riipi  

4. Jessica Liu  

5. Lyyli Heiskari  

6. Oona Herttua 

7. Saaga Vanhanen

8. Viivi Karjalainen

9. Senja Juopperi

10. Veera Kaaretkoski

11.

12.

13.

14.

15.

Joukkue: Union   2010

Tila: Kesken, harjoittelee toistaiseksi yhdessä Sand-ryhmän kanssa.

Harjoituspaikka: (Napapiirin yläasteen kenttä) Ounasvaaran peruskoulun häkki

Harjoitusaika: (Maanantai 18.00-19.00) Tiistai 17:00-18:00

Ohjaajat: Jukka Seitamaa, Julia Koivuranta,

kaipaa lisää vanhempia / aikuisia ohjaajaksi sekä lisää pelaajia

Pelaajat:              

1. Ilona Karhu 

2. Milla Seitamaa

3. Matleena Seitamaa

4. Eden Sieppi

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Joukkue: Sand 2010

mikäli ei tule lisää pelaajia niin joukkue yhdistetään toisen ryhmän kanssa

Tila: Valmis, aloittaa 16.5.17

Harjoituspaikka: Ounasvaaran peruskoulun häkki

Harjoitusaika: Tiistai 17:00-18:00

Ohjaajat: Marja Ylisirkka, Venla Pääkk, Julia Raappana

kaipaa lisää vanhempia/aikuisia ohjaajaksi sekä lisää pelaajia

Pelaajat:

1.  Iida Uutinen  

2.  Milla Haka   

3.  Fanni Leppiaho  

4.  Lilja Huhta  

5.  Lara Sainio 

6.  Ronja Eskelinen

7.  Saimi Vähäkuopus

8.  Saara Poikajärvi

9.  Aino Nousiainen

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Joukkue: Essen 2008-2009

mikäli ilmoittautuneita tulee tarpeeksi jaetaan joukkue ikäluokkien mukaan

Tila: Valmis, aloittaa 16.5.17

Harjoituspaikka: Saaren koulu

Harjoitusaika: Tiistai 17:00-18:00

Ohjaajat: Enni Yli-Suvanto, Janni Herva, Milla Luodes

Pelaajat:

1.  Ellen Korhonen 

2.  Neea Alajääskö  

3.  Ella Mattanen

4.  Silja Vaattovaara

5. Ninni Soudunsaari

6. Minttu Pahajoki

7. Inka Vaarala

8. Minea Hiltunen

9. Hanna Vaarala 

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Joukkue: Oss 2009

Tila: Valmis, TÄYNNÄ, aloittaa 15.5.17

Harjoituspaikka: Rommelin kenttä

Harjoitusaika: Maanantai 19:00-20:00

Ohjaajat: Essi Kosunen, Milla Luodes

kaipaa lisää vanhempia/aikuisia ohjaajaksi sekä lisää pelaajia

Pelaajat

1.  Sanni Nikka 

2.  Pinja Karjalainen  

3.  Ella Haka  

4.  Mila Mäkiniemi

5.  Enna Kosunen

6.  Avanda Riekki

7. Nella Ojaniemi

8. Ruusa Repo 

9. Mette Mustonen

10. Saimi Karvinen

11. Aino Niemi

12.  Julitta Luiro

13.  Erin Lakela

14.  Justiina Aho

15.  Hilma Herajärvi

16.  Helmi Koskiniemi

Joukkue: Köln 2008

Aloittaa harjoitukset yhdessä Oss -joukkueen kanssa

Tila: Valmis, aloittaa 15.5.17 harjoitukset yhdessä Oss -joukkueen kanssa Rommelin kentällä

Harjoituspaikka: Rommelin kenttä

Harjoitusaika: Maanantai 19:00-20:00

Ohjaajat: Venla Pääkkö

Kaipaa lisää vanhempia/aikuisia ohjaajaksi sekä lisää pelaajia

Pelaajat:

  

1. Sanni Jalkanen

2. Siiri Välimaa

3. Cecilia Willig

4. Matleena Saralampi

5. Alma Mikkola

6.

7.

8.

9.

10.

Joukkue: Emmen 2006/2007

Tila: Valmis, Täynnä, Siirtyy harjoittelemaan Rommelin kentälle 6.6. alkaen. Jaetaan pelipäivänä kahteen joukkueeseen.

Harjoituspaikka: Rommelin kenttä

Harjoitusaika: Tiistai 19:00-20:00

Ohjaajat: Sami Katajisto, Henri Kivelä, Sini Koivula

Pelaajat:

1. Martta Heimonen  

2. Sointu Oinas  

3. Sanni Ylitapio   

4. Julia Keskinarkaus 

5.  Usva Teppo

6.  Tuulia Leinonen

7.  Olivia Gullsten

8. Essi Karvo

9. Milka Hirvonen

10. Carla Moilanen

11. Veera Viiri

12. Ella Särkelä

13. Katariina Uutela

14. Tuuli Pylväs

15. Ida Siikaluoma

16. Juulia Jurvelin

17. Laura Kivelä

Joukkue: Potsdam 2006/2007

Tila: Valmis, aloittaa 22.5.17

Harjoituspaikka: Saaren koulu

Harjoitusaika: Maanantai 19:00-20:00

Ohjaajat: Sini Koivula, Terhi-Maria Mäkikyrö, Aino Niva

Pelaajat:

1.  Noora Joki  

2.  Minea Mäkikyrö  

3.  Venla Ruotsala  

4.  Iida Ritatörmä 

5.  Eveliina Luusua

6.  Venla Kähkönen

7.  Jenny Piri

8.  Jade Hattukangas

9.  Vanessa Tuisku

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Joukkue: Volendam 2004/2005

Tila: Kesken

Harjoituspaikka: Napapiirin yläasteen kenttä

Harjoitusaika: Maanantai 19:00-20:00

Ohjaajat: Julia Raappan, Julia Koivuranta

kaipaa lisää vanhempia/aikuisia ohjaajaksi sekä lisää pelaajia

Pelaajat:

1.  Wendy Wangeci 

2.  Hilma Ahola

3.  Eerika Saraniemi  

4.  Petra Ahokangas

5.  Lumi Honkala

6.  Mimi Humminen

7.  Alva Lohi

8.  Wenla Söderlund

9.  Reetta Vilén

10. Elisa Rautio

11.

12.

13.

14.

15.