Share |

Nappulaliiga joukkueet 2017

(Päivitetty 12.6.2017 Klo 13:00 / Taru )

  • Täältä näet valmiit joukkueet (= riittävästi ohjaajia ja pelaajia) sekä valmisteilla olevat
  • Valmiissa joukkueessa tulee olla vähintään 10 pelaajaa ja kolme aikuista valmentajaa
  • Jos joukkue ei ole valmis, joukkueen tiedoista löytyy tilannetietoa

VINKKI: Voit etsiä oman joukkueesi selaimen toiminnolla CTRL + F  ja kirjoita pelaajan tai valmentajan nimi ja löydät joukkueesi nopeasti.

***********************************************************

Joukkue: Mirandes (Miniliiga, synt. 2012-2013)

Tila: Valmis, aloittaa 18.5.17

Harjoituspaikka: Saaren koulun kenttä

Harjoitusaika: Torstai 18:00-19:00

Ohjaajat: Jukka Turpeenniemi, Janne Turpeenniemi, Anne Strandman

Pelaajat:

1.  Onni Sepänheimo

2.  Onni Kraatari  

3.  Eemeli Pahajoki

4.  Jesper Turpeenniemi

5.  Eelis Autti

6.  Jussa Louhikoski

7.  Voitto Aikioniemi

8.  Aatu Turpeenniemi

9.  Aatu Niskala

10. Veeti Ylikulppi

11. Eino Puuronen

12. Daniel Lind

13.

14.

15.

Joukkue: Badalona (Miniliiga, synt. 2012-2013)

Tila: Valmis, aloittaa 22.5.

Harjoituspaikka: Rantavitikka, Susivouti

Harjoitusaika: Maanantai 17:00-18:00

Ohjaajat: Ville Hautamäki, Esa-Matti Poikela, Marjo Puominen, Liisa Välimaa

Pelaajat:

1. Jonne Pääkkölä

2. Arttu Poikela

3. Taavi Nuutinen

4. Noah Niemelä

5. Eelis Lassila

6. Elmeri Aaltonen

7. Aati Mulari

8.  Veeti Harju

9.  Aapo Saraniemi

10.

11.

12.

13.

14.

15.



Joukkue: Lemona (Miniliiga, synt. 2012-2013)

Tila: Valmis, aloittaa 29.5.17, mukaan mahtuu vielä

Harjoituspaikka: Vennivaara (Osoite: Päivänkierto 23-25)

Harjoitusaika: Maanantai 17:30-18:30

Ohjaajat: Matti Palovaara, Tuomas Autto, Jani Taavettila 

Pelaajat:

1.  Mikael Virranmäki

2.  Miika Taavettila

3.  Onni Körkkö

4.  Elmeri Heiskari

5.  Artturi Autto

6.  Oliver Ylitalo

7.  Hermanni Palovaara

8.  Vili-Veikko Väisänen

9.  Lenni Ylitolonen

10.

11.

12.

13.

14.

15.


Joukkue:    La Roda (Miniliiga, synt. 2012-2013)

Tila: Aloittaa 12.6. / joukkueeseen tarvitaan lisää pelaajia

Harjoituspaikka: Napapiirin yläasteen kenttä

Harjoitusaika: Maanantai klo 17:00-18:00

Ohjaajat: Moona Kiistala, Iida Nikkarinen

kaipaa lisää vanhempia/aikuisia ohjaajaksi

Pelaajat:

1.  Veikko Pyhäjärvi

2.  Atte Aikioniemi

3.  Sampo Konttaniemi

4.  Saku Martikainen

5.  Peetu Marjeta

6.  Leo Vieltojärvi

7.  Einari Salo

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Joukkue: Alcoyano (synt. 2011-2012)

Tila: Valmis, aloittaa 17.5.17 pelipäivällä

Harjoituspaikka: Saaren koulun kenttä

Harjoitusaika: Sunnuntai 18:00-19:00

Ohjaajat: Petri Hotti, Joonas Alasuutari, Liisa Välimaa, Iida Numminen, Lassi Paukku

kaipaa lisää vanhempia / aikuisia ohjaajaksi

Pelaajat:

1. Urho Lahdenkauppi

2. Matias Salmela

3. Akseli Lahdenkauppi

4. Elias Landon

5. Miska Mäkikyrö

6. Valtteri Tiuraniemi

7. Samu Jolanki

8. Peetu Kontiokoski

9. Pihla Hotti

10. Miska Hotti

11. Mikkel Korhonen

12. Aake Martikainen

13.

14.

15.

Joukkue: Salamanca  (synt. 2011-2012)

Tila: Valmis, aloittaa pelipäivällä 17.5. yhteistyössä RoPSin kanssa

(ryhmä jaetaan kahteen jos pelaajia/ohjaajia tulee runsaasti)

Harjoituspaikka: Ylikylän koulun kenttä

Harjoitusaika: Maanantai 17:00-18:00

Ohjaajat: Eerika Peura, Joonas Alasuutari, Venla Pääkkö

 kaipaa vanhempia/aikuisia ohjaajaksi sekä lisää pelaajia

Pelaajat:

1.  Juho Kemppe

2.  Miia Kemppe

3.  Roni Koivuranta

4.  Juuso Vaattovaara

5.  Joonas Vaattovaara

6. Aaro Kilpimaa

7. Eemeli Juujärvi

8.

9.

10.


Joukkue: Burgos (synt. 2010-2011)

Tila: Valmis, aloittaa pelipäivällä 17.5.

Harjoituspaikka: Rantavitikka, Susivouti

Harjoitusaika: Maanantai 18:00-19:00

Ohjaajat: Ville Hautamäki, Juha Karjalainen, Lassi Paukku

kaipaa lisää vanhempia/aikuisia ohjaajaksi

Pelaajat:

1. Juho Jokiniemi

2. Lenni Nuutinen

3. Eetu Mikkola

4. Viljami Sääskilahti

5. Santtu Luhta

6. Emil Peteri

7. Elias Veikkolainen

8. Nooa Tölli

9. Lenni Uimaniemi

10. Aapi Riipinen

11. Arttu Ahola

12. Jose-Matjus Karjalainen

13. Mika Sainmaa

14.

15.


Joukkue:  Albacete  (synt. 2010-2011)

Tila: Valmis, aloittaa pelipäivällä 17.5. yhteistyössä RoPSin kanssa

Harjoituspaikka: Saaren koulun kenttä

Harjoitusaika: Maanantai 17:00-18:00

Ohjaajat: kaipaa vanhempia/aikuisia ohjaajaksi

Pelaajat:

1.  Leevi Riskilä

2.  Elias Soudunsaari

3.  Jasu Louhikoski

4.  Veeti Härkönen

5.  Jesse Hiltunen

6.  Jooa Salmela

7.  Jimi Hannula

8. 

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.


Joukkue:  Oviedo (synt. 2010-2011)

Tila: Valmis, aloittaa pelipäivällä 17.5. yhteistyössä RoPSin kanssa

(ryhmä jaetaan kahteen jos pelaajia/ohjaajia tulee runsaasti)

Harjoituspaikka: Napapiirin yläasteen kenttä

Harjoitusaika: Maanantai 18:00-19:00

Ohjaajat: Ari-Pekka Forss, Eljas Lohi, Iida Nikkarinen, Juuso Juuruspolvi, Juhani Olli

kaipaa vielä vanhempia/aikuisia ohjaajaksi

Pelaajat:

1.   Noeli Kurvinen

2.   Samuel Kolehmainen

3.   Rene Palojärvi

4.   Hemmo Hakkarainen

5.   Julius Ylitolva

6.   Veikka Aikioniemi

7.   Topias Pyhäjärvi

8.   Tapio Konttaniemi

9.   Santtu Leinonen

10. Jaakko Pylväs

11. Eino Niemelä

12. Einari Sirkka

13. Elmer Lohi

14. Väinö Lähde

15.



Joukkue: Zaragoza, (synt. 2009 - 2010)

Tila: Valmis, aloittaa 17.5.17 pelipäivällä

Harjoituspaikka: Ylikylän koulun kenttä

Harjoitusaika: Sunnuntai 18:00-19:00

Ohjaajat: Seppo Nousiainen, Juho Roininen  kaipaa lisää vanhempia / aikuisia ohjaajaksi

Pelaajat:

1.  Joel Muuronen

2.  Eemeli Kelloniemi

3.  Eeli Nousiainen

4.  Aatu Pekkala

5.  Joona Ruutu

6.  Hugo Rautavirta

7.  Joona Nikka

8.  Rasmus Koivuranta

9.  Kasper Palosaari

10. Onni-Veikko Sova

11.

12.

13.

14.

15.


Joukkue: Marino (synt. 2008 - 2010)

Tila: Valmis, TÄYNNÄ, aloittaa 17.5.17 pelipäivällä

Harjoituspaikka: Napapiirin yläasteen kenttä

Harjoitusaika: Sunnuntai 18:00-19:00

Ohjaajat:  Maria Laukkanen, Annika Ravelin, Ville Tuura, Milla Luodes

Pelaajat: 

1.  Niklas Ojala

2.  Aarle Määttä

3.  Ailu Määttä

4.  Leevi Hietala

5.  Rami Leppänen

6.  Riku Leppänen

7.  Jasper Marjeta

8.  Antti Norvapalo

9.  Kasperi Kuusela

10. Edvin Sieppi

11. Prioti Hossain

12. Shaianta Hossain

13. Konsta Inkilä

14. Saku Pahajoki

15. Daniel Nguyen*


Joukkue:  Eibar (synt. 2008 - 2009)

Tila: Valmis,  aloittaa 17.5.17 pelipäivällä

Harjoituspaikka: Napapiirin yläasteen kenttä

Harjoitusaika: Sunnuntai 17:00-18:00

Ohjaajat: Maria Laukkanen, Annika Ravelin, Ville Tuura, Milla Luodes

Pelaajat: 

1.  Niilo Kurvinen

2.  Santeri Vanhatapio

3.  Sofia Orava

4.  Miikka Löfberg

5.  Atte Pehkonen

6.  Martti Suvistola

7.  Vasko Saihovaara

8.  Aattu Rautiainen

9.  Juho Saarijärvi

10. Kaspian Marski

11.  Paavo Heimonen

12.  Niklas Hämeenoja

13.  Osma Välimäki

14.  Otso Mustonen*

15.

Joukkue: UUSI (synt. 2008-2009)

Tila: ryhmä perustetaan, jos löytyy  tarpeeksi pelaajia ja ohjaajia

Harjoituspaikka:

Harjoitusaika:

Ohjaajat:

Pelaajat:

1. 

2. 

3. 

4.  

5.

6.

7.

8.

9.

10.


Joukkue: Lugo (synt. 2008 - 2009)

Tila: Kesken, ryhmä perustetaan, jos löytyy pelaajia

Harjoituspaikka: Ylikylän koulun kenttä

Harjoitusaika: Tiistai 17:00-18:00

Ohjaajat:

Pelaajat: 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.


Joukkue:   Alaves (synt. 2008-2009)

Tila: Valmis, TÄYNNÄ, aloittaa 16.5.17

Harjoituspaikka: Rantavitikka, Susivouti

Harjoitusaika: Tiistai 17:00-18:00

Ohjaajat: Maria Laukkanen, Ville Hautamäki, Annika Ravelin,

Pelaajat:

1.  Jaakko Uutinen

2.  Eetu Karjalainen

3.  Hugo Aalto

4.  Dani Korvenpää

5.  Matias Hynynen

6.  Miro Luiro

7.  Kalle Mononen

8.  Leo Lönegren

9.  Eeli Salminen

10. Joonas Uimaniemi

11. Topias Aaltonen

12. Kai Ollonen

13. Kalle Saraniemi

14. Elias Palmu

15. Ville Kraft

16. Veikko Kontsas


Joukkue:  Huracan pojat  (synt. 2006-2007)

Tila: Valmis, TÄYNNÄ aloittaa 17.5.17 pelipäivällä

Harjoituspaikka: Saaren koulun kenttä

Harjoitusaika: Sunnuntai 19:00-20:00

Ohjaajat: Kari Körkkö, Akseli Oinas, tarvitaan vielä aikuisia ohjaajia

Pelaajat:

1.  Roope Mäkinen

2.  Nuutti Timonen

3.  Mikko Sääskilahti

4.  Juho Naakka

5.  Joona Lampela

6.  Teemu Pöyliö

7.  Kasper Leskinen

8.  Nicolas Leskisenoja

9.  Olli Soini

10. Eetu Körkkö

11. Valtteri Koivuranta

12. Anton Kontiosalo

13. Vili Paaluharju

14. Robin Backman

15. Eeli Saraniemi

16. Atle Kelhä

Joukkue:  Muela pojat (synt. 2006-2007)

Tila: Valmis, TÄYNNÄ, aloittaa 16.5.17

Harjoituspaikka: Rantavitikka, Susivouti

Harjoitusaika: Tiistai 19:00-20:00

Ohjaajat: Ville Hautamäki, Maria Laukkanen, Annika Ravelin

Pelaajat:

1.  Mico Kemppe

2.  Lenni Kangasvuo

3.  Hupu Vähärautio

4.  Eeli Harju

5.  Onni Pallari

6.  Lenni Teurajärvi

7.  Veeti Teurajärvi

8.  Santeri Kuusela

9.  Lauri Kylmäluoma

10. Jone Holopainen

11. Waltteri Söderlund

12. Nico Nuutinen

13. Ville Löf

14. Leevi Löf

15. Juho Matinmikko

Joukkue: UUSI (synt. 2006-2007)

Tila: ryhmä perustetaan, jos löytyy  tarpeeksi pelaajia ja ohjaajia

Harjoituspaikka:

Harjoitusaika:

Ohjaajat:

Pelaajat:

1. Ukko Illikainen

2. 

3. 

4.  

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Joukkue:   Harrasteliiga (synt. 2000-2005)

Tila: Valmis, aloittaa 21.5.

Harjoituspaikka: Saarenkylän Urheilukenttä

Harjoitusaika: Sunnuntai klo 18.30-19.30

Ohjaajat: Marja Ylisirkka, Ville Hautamäki,Juhani Olli

kaipaa lisää vanhempia/aikuisia ohjaajaksi

Pelaajat:

1.  Sampo Mäkinen

2.  Mico Sammalniemi

3.  Lucas Ruokangas

4.  Juho Moilanen

5.  Aleksi Ruokangas

6.  Aleksi Luusua

7.  Nico Kainulainen

8.  Miska Vallivaara

9.  Atte Harju

10. Tommi Kähkönen

11. Arttu Hakkarainen

12. Eevert Pallari

13. Matias Pyhäjärvi

14. Arttu Niemi

15. Veeti Eteläaho

16. Tuomas Seppänen

17. Eetu Karvo

18. Juuso Saarijärvi

19. Mico Karjalainen

20. Sakari Saarela

21. Leevi Poikajärvi

22.

23.

24.

25.