Share |

JOUKKUEET 2016

[Päivitetty 15.8.2016 klo 11:30 / Taru]

  • Täältä näet valmiit joukkueet (= riittävästi ohjaajia ja pelaajia) sekä valmisteilla olevat
  • Valmiissa joukkueessa tulee olla vähintään 10 pelaajaa ja kolme aikuista valmentajaa
  • Jos joukkue ei ole valmis, joukkueen tiedoista löytyy tilannetietoa

VINKKI: Voit etsiä oman joukkueesi selaimen toiminnolla CTRL + F  ja kirjoita pelaajan tai valmentajan nimi ja löydät joukkueesi nopeasti.

***********************************************************

Joukkue: Alcoyano (Miniliiga, synt. 2011-2013)

Tila: Valmis / täynnä / harjoitukset alkaa 9.5.2016

Harjoituspaikka: Saaren koulu

Harjoitusaika: Maanantai klo 18-19

Ohjaajat: Petri Hotti, Johanna Koskelainen, Ville Hautamäki, Hermanni Lappalainen

Pelaajat:

1. Elias Landon

2. Akseli Lahdenkauppi

3. Urho Lahdenkauppi

4. Venla Uutela

5. Aino Liimatta

6. Pihla Hotti

7. Miska Hotti

8. Erin Koskelainen

9. Eelis Koskelainen

10. Lassi Mäcklin

11. Reino Ruotanen

12. Matias Salmela

13. Saku Rova

14. Saana Daavittila

15. Lumi Wikström

Joukkue: Mirandes (Miniliiga, synt. 2011-2013)

Tila: Valmis / täynnä / harjoitukset alkaa 10.5.2016

Harjoituspaikka: Saaren koulu

Harjoitusaika: Tiistai klo 18-19

Ohjaajat: Jukka Turpeenniemi, Sini Turpeenniemi, Janne Turpeenniemi, Petri Veikkolainen

Pelaajat:

1. Onni Kraatari

2. Leevi Riskilä

3. Iina Jurvelin

4. Alina Lammassaari

5. Veeti Lammassaari

6. Benjamin Huhtinen

7. Mikael Huhtinen

8. Jesper Turpeenniemi

9. Aatu Turpeenniemi

10. Iisa Joensuu

11. Elmer Lohi

12. Aimi Veikkolainen

13. Iiri Veikkolainen

14. Fanni Pahtakari

15. Aatu Niskala

16. Joel Pietilä


Joukkue:    El Palo    (Miniliiga, 2011-2013 -synt.)

Tila: Valmis / täynnä / harjoitukset alkaa 9.5.16

Harjoituspaikka: Vaaralammen ala-aste Korkalovaara

Harjoitusaika: Maanantai klo 17-18

Ohjaajat: Tuomo Herttua, Niko Oja, Milja Lukkarila, Tuomas Autto

Pelaajat:

1. Ahti Ihalainen

2. Oona Herttua

3. Simo Maijanen

4. Theo Oja

5. Antto Lukkarila

6. Artturi Autto

7. Onni Hangasvaara

8. Matias Vanhanarkaus

9. Santeri Vanhanarkaus

10. Roope Pajari

11. Severi Saraspää

12. Viljami Poikela

13. Jalmari Ihalainen

14. Alina Vaara

15. Nella Vaattovaara

Joukkue: Lemona (Miniliiga, synt. 2011-2013)

Tila: Valmis / täynnä / harjoitukset alkaa 9.5.16

Harjoituspaikka: Vennivaara (Osoite: Päivänkierto 23-25)

Harjoitusaika: Maanantai klo 17-18

Ohjaajat: Matti Palovaara, Anne Tolvanen, Noora Palosaari, Hanna Ylitolonen, Sanna Hedemäki

Pelaajat:

1. Olli Pääkkö

2. Otto Tuuliainen

3. Eemeli Tuuliainen

4. Julius Tolvanen

5. Saaga Virsunen

6. Niila Nykänen

7. Taru Hedemäki

8. Lenni Ylitolonen

9. Hermanni Palovaara

10. Nilsa Saloniemi

11. Niilo Junes

12. Ukko Tuisku

13. Atte Marttinen

14. Viola Hietanen

15. Siiri Koivisto

Joukkue:    La Roda    (Miniliiga, 2011-2013 -synt.)

Tila: Valmis / harjoitukset alkaa 10.5.16

Harjoituspaikka: Nivavaaran koulun kenttä tai kaukalo

Harjoitusaika: Tiistai klo 17.15-18.15

Ohjaajat: Ville Hautamäki, Ville Tuura, Annastiina Niskanen, Arttu Niemelä

Pelaajat:

1. Elle Pyhäjärvi

2. Topias Pyhäjärvi

3. Minja Pudas

4. Oliver Ylitalo

5. Niklas Ollila

6. Severi Kuukasjärvi

7. Eeli Ylitörmänen

8. Erika Leskinen

9. Linnea Leskinen

10. Veeti Harju

11. Einari Sirkka

12.

13.

14.

15.

Joukkue:     Burgos   (2010-2011-synt.)

Tila: Valmis / täynnä / aloittaa 15.5.2016

Harjoituspaikka: Rantavitikka, Susivouti

Harjoitusaika: Sunnuntai 17-18

Ohjaajat: Jussi Nikula, Juha Karjalainen, Markus Pynninen

Pelaajat:

1. Viljami Sääskilahti

2. Topias Aaltonen

3. Aaro Pynninen

4. Aapi Riipinen

5. Santtu Luhta

6. Emil Peteri

7. Mitro Sääskilahti

8. Piitu Portimo

9. Lenni Yliniemelä

10. Aliisa Virkkula

11. Eetu Mikkola

12. Jose-Matjus Karjalainen

13. Mio-Justus Karjalainen

14. Veikka Parkkinen

15. Jami Heikkinen

16. Veikko Sirkka

Joukkue:  Cordoba       (2010-2011-synt.)

Tila: valmis / täynnä / aloittaa 15.5.2016

Harjoituspaikka: Rantavitikka, Susivouti

Harjoitusaika: Sunnuntai 18-19

Ohjaajat: Juha Karjalainen, Antti Sivén, Jussi Nikula, Arturs Dutka

Pelaajat:

1. Jooa Sitomaniemi

2. Miska Sarajärvi

3. Lenni Sarajärvi

4. Nooa Vuento

5. Kasper Kraatari

6. Atte Lappalainen

7. Kiira Sivén

8. Anton Heikkilä

9. Martti Nikula

10. Martins Dutka

11. Mio Kotiranta

12. Vili Puotiniemi

13. Veikka Sieppi

14. Taisto Rinne

15. Frans Honkanen

Joukkue:  Albacete       (2010-2011-synt.)

Tila: Valmis / aloittaa 15.5.2016

Harjoituspaikka: Saaren koulu

Harjoitusaika: Sunnuntai klo 17-18

Ohjaajat: Iina Laurén, Penniina Toikkanen, Sini Koivula, Venla Pääkkö, Essi Yli-Suvanto

Pelaajat:

1. Matias Landon

2. Mikkel Korhonen

3. Kalle Kontiola

4. Julius Lintunen

5. Kurre Palmgren

6. Oliver Viitala

7. Sammeli Joensuu

8. Elias Haavikko

9. Joona Lakkala

10. Alette Rautiainen

11. Unne Kaukonen

12.

13.

14.

15.

Joukkue:  Oviedo           (2010-2011-synt.)

Tila: Valmis / aloittaa 9.5.2016

Harjoituspaikka: Nivavaaran koulu kenttä

Harjoitusaika: Maanantai klo 17-18

Ohjaajat: Teemu Hirttiö, Janne Annala, Sini Koivula

Pelaajat:

1. Santtu Leinonen

2. Veeti Evesti

3. Aino Hirttiö

4. Iida Hirttiö

5. Otto Annala

6. Pinja Tiuraniemi

7. Lotta Roth

8. Onni Hirttiö

9. Eero Korko

10. Julius Ylitolva

11. Aatos Rundgren

12. Eevert Pekkala

13. Leevi Pallari

14.Niklas Inkeröinen

15.


Joukkue:       Noja       (2010-2011-synt.)

Tila: Joukkue yhdistetään toisiin joukkueisiin kesätauon jälkeen

Harjoituspaikka:

Harjoitusaika:

Ohjaajat:

Pelaajat:

1.

2. Nuutti Porsanger

3. Lenni Niemelä

4. Elmeri Kinnunen

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Joukkue: Zaragoza (2009 - 2010)

Tila: Valmis / harjoitukset alkaa 15.5.16

Harjoituspaikka: Ylikylä

Harjoitusaika: Sunnuntai klo 17.30-18.30

Ohjaajat: Marko Ronkainen, Hannu Uimaniemi, Juha Tepsa, Elina Tepsa

Pelaajat:

1. Elias Ronkainen

2. Daniel Honkanen

3. Santeri Välimaa

4. Vilho Tepsa

5. Väinö Tepsa

6. Santeri Puljula

7. Ossi Uimaniemi

8. Veeti Määttä

9. Niila Virsunen

10. Eino Minkkinen

11. Elias Hyypiö

12. Eemeli Kelloniemi

13. Ruusa Repo

14. Kalle Nousiainen

15.



Joukkue: Marino  (2008 - 2010)

Tila: Valmis / aloittaa 9.5.2016

Harjoituspaikka: Nivavaaran koulun kenttä

Harjoitusaika: Maanantai klo 17-18

Ohjaajat:  Arttu Koskenniemi, Ville Kuoksa, Eerik Tolonen, Enni Yli-Suvanto

Pelaajat: 

1. Nico Tumelius

2. Shaianta Hossain

3. Prioti Hossain

4. Ante Pallari

5. Oliver Ylitolva

6. Anton Storgårds

7. Tapio Konttaniemi

8. Leevi Hietala

9. Juho Daavittila

10. Aleksi Ruotsalainen

11. Ailu Määttä

12. Aarle Määttä

13. Edvin Sieppi

14. Maksym Knight

15.

Joukkue:  Eibar        (2008 - 2009)

Tila: Valmis / harjoitukset alkaa 10.5.16

Harjoituspaikka: Nivavaaran koulun kenttä

Harjoitusaika: Tiistai klo 17-18

Ohjaajat: Arttu Koskenniemi, Ville Kuoksa, Eerik Tolonen

Pelaajat: 

1. Onni Honkala

2. Riku Leppänen

3. Rami Leppänen

4. Niklas Ojala

5. Miikka Löfberg

6. Niclas Määttä

7. Jasper Marjeta

8. Vasko Saihovaara

9. Daniel Nguyen

10. Antti Norvapalo

11. Vertti Kyllönen

12. Eemeli Lalli

13. Santeri Vanhatapio

14. Adele Huhtinen

15. Konsta Mäcklin

16. Sofia Orava

17. Atte Pehkonen

 

Joukkue: Tudelano (2008-2010)

Tila: Valmis / harjoitukset alkaa 10.5.16

Harjoituspaikka: Ounasvaaran koulu tai Rommelin kenttä

Harjoitusaika: Tiistai klo 18-19

Ohjaajat: Teuvo Heimonen, Samuli Hassi, Akseli Oinas

Pelaajat:

1. Osma Välimäki

2. Tuomas Keskinarkaus

3. Paavo Heimonen

4. Kaspian Marski

5. Niiles Anttila

6. Eemeli Penders

7. Julius Vaara

8. Kaapo Rantala

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Joukkue: Lugo  (2008 - 2009)

Tila: Valmis / täynnä / harjoitukset alkaa 10.5.16

Harjoituspaikka: Ylikylä

Harjoitusaika: Tiistai klo 17-18

Ohjaajat: Jaana Välitalo, Timo Pallari, Sini Koivula

Pelaajat: 

1. Aleksi Rytilahti

2. Eino Lintula

3. Miska Halttu

4. Juho Välitalo

5. Onni-Veikko Sova

6. Eetu Pallari

7. Viljami Koho

8. Kasper Palosaari

9. Eemeli Lantto

10. Sanni Jalkanen

11. Siiri Välimaa

12. Titius Katisko

13. Emil Lohela

14. Eeli Kanniainen

15. Mikke Kostamovaara


Joukkue:   Alaves     (2008-2009-synt.)

Tila: Valmis / aloittaa 10.5.16

Harjoituspaikka: Rantavitikka, Susivouti

Harjoitusaika: Tiistai klo 18-19

Ohjaajat: Eikka Piispanen, Joona Kähkönen, Markus Sillanpää

Pelaajat:

1. Anselmi Posio

2. Dani Korvenpää

3. Veikko Kontsas

4. Matias Hynynen

5. Kalle Saraniemi

6. Miro Luiro

7. Peetu Lehtosalo

8. Eetu Karjalainen

9. Hugo Aalto

10. Joonas Uimaniemi

11.

12.

13.

14.

15.


Joukkue:    Leganes    (2008-2009-synt.)

Tila: valmis / täynnä / aloittaa 15.5.16

Harjoituspaikka: Saaren koulu

Harjoitusaika: Sunnuntai klo 18-19

Ohjaajat: Juha Puro, Iina Laurén, Penniina Toikkanen, Sini Koivula, Venla Pääkkö, Essi Yli-Suvanto

Pelaajat:

1. Eetu Jääskeläinen

2. Ellen Korhonen

3. Noel Jokelainen

4. Johannes Sotaniemi

5. Aaron Puro

6. Toni Tolkkinen

7. Konsta Inkilä

8. Jouka Ruotanen

9. Luka Alaräisänen

10. Perttu Vuolli

11. Kaapo Takala

12. Valtteri Ollila

13. Joonatan Vedenjuoksu

14. Aattu Rautiainen

15. Joona Kylmäluoma


Joukkue:       Granada  (2008-2009-synt.)

Tila: Siirretään kesätauon jälkeen Eibar-joukkueeseen

Harjoituspaikka:

Harjoitusaika:

Ohjaajat: Eikka Piispanen

Pelaajat:

1. Eemeli Lalli

2. Santeri Vanhatapio

3. Adele Huhtinen

4. Konsta Mäcklin

5. Sofia Orava

6. Atte Pehkonen

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Joukkue:  Reus           (2008-2009-synt.)

Tila: Valmis / täynnä/ harjoitukset alkaa 10.5.16

Harjoituspaikka: Vaaranlammen ala-aste, Korkalovaara

Harjoitusaika: Tiistai klo 18-19

Ohjaajat: Janne Kouri, Lauri Jääskeläinen, Werneri Värinen, Jesse Laakko

Pelaajat:

1. Veeti Salmelin

2. Joel Holviala

3. Noel Kouri

4. Miikkael Jääskeläinen

5. Joonatan Jääskeläinen

6. Aapo Laine

7. Jussi-Matias Toiviainen

8. Lasse Satokangas

9. Miia Juupaluoma

10. Siiri Vuorma

11. Julia Aula

12. Onni Koivisto

13. Otto Talvilahti

14. Aaro Summanen

15. Vilma Summanen

16. Venla Jaatinen


Joukkue:   Osasuna         (2006-2007-synt.)

Tila: Valmis / täynnä / harjoitukset alkaa 9.5.16

Harjoituspaikka: Napapiirin yläasteen kenttä

Harjoitusaika: Maanantai klo 18-19

Ohjaajat: Teemu Hirttiö, Akseli Oinas, Julia Raappana

Pelaajat:

1. Eetu Tapaninen

2. Eeli Saraniemi

3. Pyry Bäckman

4. Robin Backman

5. Paavo Björkbacka

6. Viljami Kuukasjärvi

7. Benjamin Uusipulkamo

8. Ilari Korko

9. Nicke Reku

10. Aapo Kieksi

11. Jiri Hänninen

12. Eevertti Kajula

13. Oskari Kajula

14. Elias Halme

15. Juho Kelloniemi

16. Eetu Niemelä


Joukkue:  Huracan pojat               (2006-2007-synt.)

Tila: Valmis / Täynnä / aloittaa 15.5.16

Harjoituspaikka: Saaren koulu

Harjoitusaika: Sunnuntai klo 19-20

Ohjaajat: Kari Körkkö, Anssi Sarvi, Essi Yli-Suvanto, Hermanni Lappalainen, Akseli Oinas

Pelaajat:

1. Myrsky Rissanen

2. Nuutti Timonen

3. Veeti Pärnänen

4. Tuukka Saarelainen

5. Rasmus Kähkönen

6. Milla Kukkola

7. Juho Naakka

8. Roni Saijets

9. Aleksi Viitala

10. Kasper Leskinen

11. Olli Soini

12. Eetu Körkkö

13. Atle Kelhä

14. Vili Paaluharju

15. Luka Kukkohovi

16. Waltteri Aarto

17. Aleksi Ylitalo

Joukkue:  Muela pojat               (2006-2007-synt.)

Tila: Valmis / Täynnä / harjoitukset alkaa 9.5.16

Harjoituspaikka: Susivouti,  Rantavitikka

Harjoitusaika: Maanantai klo 18.30-19.30

Ohjaajat: Samuli Hassi, Annika Ravelin, Maria Laukkanen

Pelaajat:

1. Iisakki Posio

2. Veeti Laitinen

3. Jimi Periniva

4. Eemeli Martin

5. Samuel Heino

6. Daniel Vanhapiha

7. Eetu Mäki

8. Ossi Heikkala

9. Jesse Kantomaa

10. Lenni Kangasvuo

11. Rasmus Lindberg

12. Mico Kemppe

13. Jimi Rouvinen

14. Paavo Rinne

15. Miska Sääskilahti

16. Onni Pallari

17. Nico Törmänen


Joukkue:   Tytöt   (2008-2009-synt.)

Tila: harjoittelevat yhdessä juniorijoukkue T08-09 kanssa

Valmentajat: Iina Laurén ja Penniina Toikkanen

Pelaajat:

1. Aamu Kuoksa

2. Lumi Raappana

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Joukkue:   Tytöt   (2006-2007-synt.)

Tila: harjoittelevat yhdessä juniorijoukkue T06-07 kanssa

Valmentajat: Jyrki Paukku ja Juha Lähde

Pelaajat:

1. Veera Harjula

2. Milja Virtala

3. Emma Nikkanen

4. Alisa Nikkanen

5. Veera Penders

6.

7.

8.

9.

10.

Joukkue:  Málaga    Harrasteliiga Tytöt   (2000-2005-synt.)

Tila: Valmis / harjoitukset alkaa 20.5.16

Harjoituspaikka: Saaren koulu

Harjoitusaika: Perjantai klo 16.30 - 17.30

Ohjaajat: Jenni Nikkeri, Anni Turpeinen

Pelaajat:

1. Lumi Honkala

2. Eerika Saraniemi

3. Nea Taavettila

4. Emma Sankala

5. Viivi Tirroniemi

6. Louna-Lumia Seikkula

7. Vilma Bergman

8. Minttu Ollikainen

9. Katariina Kajula

10. Hilma Ahola

11.

12.

13.

14.

15.


Joukkue:   Harrasteliiga (2004-2005-synt.)

Tila: Valmis / HARJOITUSPAIKKA MUUTTUNUT 7.8.16 alkaen

Harjoituspaikka: Sanu

Harjoitusaika: Sunnuntai klo 19-20

Ohjaajat: Matti Loponen, Veli Semeri, Eerik Nurmi

1.  Julian Kokko

2.  Joonas Yli-Suvanto

3.  Perttu Kauhanen

4.  Sampo Mäkinen

5.  Tommi Kähkönen

6.  Valtteri Kähkönen

7.  Aleksi Luusua

8.  Vertti Pallari

9.  Joona Heikkinen

10. Veeti Eteläaho

11. Arttu Niemi

12. Aleksi Ylikulppi

13. Juho Sirviö

14. Santeri Kotila

15. Niko Karvonen

16. Viljami Ylipieti

17. Matias Pyhäjärvi

18. Mico Sammalniemi

19. Aleksi Kuru

20.

Joukkue:   Hercules (2004-2005-synt.)

Tila: Valmis / harjoitukset alkaa 9.5.16

Harjoituspaikka: Rantavitikka, Susivouti

Harjoitusaika: Maanantai klo 17.30-18.30

Ohjaajat: Markus Sillanpää, Samuli Hassi, Harri Juntunen, Annika Ravelin, Maria Laukkanen

Pelaajat:

1. Eetu Alaruikka

2. Nico Takkunen

3. Teemu Pöyliö

4. Mikko Sääskilahti

5. Miikka Pihlaja

6. Jere Iittiläinen

7. Aleksi Kiviniemi

8. Miika Tolonen

9. Eemeli Ruokamo

10. Veeti Kiippa

11. Sakari Saarela

12. Valtteri Karjalainen

13. Juho Moilanen

14. Eetu Elo

15. Veeti Määttä

16. Teemu Hiltunen

17. Eemeli Viik

18. Lucius Hoikka

19.

20.

Joukkue:   Santa's United  (2001-2004-synt.)

Tila: Valmis / harjoitukset alkaa 15.5.2016

Harjoituspaikka: Napapiirin Yläasteen kenttä

Harjoitusaika: Sunnuntai klo 16.30-17.30

Ohjaajat:  Petri Hyötylä, Mika Luusua

Pelaajat:

1. Aatu Kunnari

2. Topias Kähkönen

3. Oskari Sirkka

4. Santeri Piirainen

5. Otto Hietala

6. Antti Kuoksa

7. Onni Kärki

8. Veeti Vaitiniemi

9. Roope Ylipulli

10. Jesper Hyötylä

11. Maximilian Davidila

12. Elias Raappana

13. Eero Polojärvi

14. Joni Luusua

15. Juho Taipale

16. Pyry Raappana

17. Nilla Rauma


Joukkue:   Muurola

Tila: Valmis / harjoitukset alkaa 20.5.16 / kaipaa lisää pelaajia

Harjoituspaikka: Koulun kenttä

Harjoitusaika: Perjantai klo 18-19

Ohjaajat: Jenni Nikkeri, Anni Turpeinen, Santtu Rautajoki, Rasmus Ronkainen

Pelaajat:

1. Niklas Soronen

2. Jesse Soronen

3. Nico Nuutinen

4. Juho Matinmikko

5. Leevi Löf

6. Ville Löf

7. Taru Jakkila

8. Kalle Laurila

9. Topias Laurila

10. Liisa Teerijoki

11. Iida Teerijoki

12. Laura Teerijoki

13. Vilho Teerijoki

14. Niko Kesonen

15. Eetu Sirviö

16. Niklas Yrjölä

17. Siiri Teerijoki

18. Ville Laurila

19.

20.

Joukkue:   Harrasteliiga (2000-2004-synt.)

Tila: Valmis / täynnä /aloittaa 15.5.16 /

Harjoituspaikka: Sanu

Harjoitusaika: Sunnuntai klo 19-20

Ohjaajat: Pertti Posti, Markku Kallinen, Abdi Osman, Juuso Räsänen, Veli Semeri

Pelaajat:

1.  Veeti Nieminen

2.  Anton Kemppe

3.  Vili Juopperi

4.  Niklas Jokelainen

5.  Jonne Akujärvi

6.  Roope Kallinen

7.  Jimi Pulsa

8.  Matias Kolehmainen

9. Jaakko Posti

10. Leevi Nordberg

11. Samu Alakontiola

12. Santtu Isokangas

13. Miikka Hokki

14. Verneri Korva

15. Miska Vallivaara

16. Veeti Parikka

17. Janne Raaterova

18. Matias Peltoniemi

19. Eemil Lakkala

20. Elias Ylianttila

21. Joni Poikonen

22. Jaakko Norvapalo

23. Luukas Parkkinen

24. Jukka Koivula

25. Amar Tofik

26. Petteri Pyykönen

27.

28.