Share |

Peliohjelma 28.6.2017

                   Nappulaliigan viikottainen pelitapahtuma Saarenkylän kentällä

                                   (Päivitetty 28.6.17 klo 9:32 / Marja)

Jatkossa Peliohjelmat julkaistaan uusilla sivuillamme, osoitteessa: https://www.fcsantaclausjuniorit.fi/nappulaliiga/otteluohjelma/

------------ 
Muutokset otteluohjelmaan mahdollisia!
  • Pelit pelataan Saarenkylän kentällä
  • Kenttiä on kuusi (6) ja ne ovat numeroitu
  • Pelit alkavat ja etenkin päättyvät täsmällisesti ohjelman mukaan, jotta myös viimeiset pelit ehditään pelata
  • Paikalle olisi hyvä saapua ajoissa, viimeistään 15 min ennen oman joukkueesi pelin aloitusta.

------

  • Joukkueilla on pääsääntöisesti kaksi (2) peliä
  • Otteluaika on 1x 20min

  • Pelit pelataan 4+1 kentällisillä, isommilla sovittavissa
  • Joukkueet on merkattu Joukkue, ikä, seura ja väri yhdistelmällä 

-----

  • Tapahtumassa on kanttiini! Kanttiinivuorossa oleva joukkue vastaa kenttien rakentamisesta!  

Nappulatiimi

-----------------

KENTTÄ 1 (Pienet maalit)
17:00-17:20  Liverpool  Oviedo pun
17:25-17:45  Alcoyano  Salamanca
17:50-18:10  Leicester/Albacete pun

 Liverpool

18:15-18:35  Tottenham  Leicester/Albacete sin
18:40-19:00  Burgos  Chelsea
19:05-19:25  Man City Man Utd
19:30-19:50 Oviedo sin  Man City

  KENTTÄ 2
17:00-17:20  Alaves valk  Eibar valk
17:25-17:45 Sevilla
 Roki 08 kelt
17:50-18:10  Zaragoza/Eibar pun  Marino pun
18:15-18:35    
18:40-19:00  Santa P10 pun  Roki 08 sin
19:05-19:25 AC Milan Juventus
19:30-19:50  Valencia  Santa P10 pun

KENTTÄ 3
17:00-17:20  Santa P10 valk  Valencia
17:25-17:45  Valencia  Marino valk
17:50-18:10  Eibar valk Roko 08 kelt
18:15-18:35  Marino valk  Sevilla
18:40-19:00  Marino pun  Alaves pun
19:05-19:25    
19:30-19:50    

KENTTÄ 4 (Pienet maalit)
17:00-17:20  Alcoyano  Leicester/Albacete pun
17:25-17:45  Leicester/Albacete sin  Oviedo pun
17:50-18:10  Chelsea  Tottenham
18:15-18:35  Salamanca  Burgos
18:40-19:00  Man Utd  Oviedo sin
19:05-19:25  Harraste 00-05  Kips 00-02
19:30-19:50 Kips 00-02  Harraste 00-05


KENTTÄ 5
17:00-17:20    
17:25-17:45  Real Madrid  Alaves valk
17:50-18:10  Roki 08 sin Real Madrid
18:15-18:35  Atletico Madrid  Santa P10 valk
18:40-19:00 Zaragoza/Eibar pun  Atletico Madrid
19:05-19:25 Harraste 00-05 Kips 00-02
19:30-19:50  Kips 00-02  Harraste 00-05

KENTTÄ 6
17:00-17:20  Torino  Muela valk
17:25-17:45  Muela valk  Huracan
17:50-18:10  Muela pun  Torino
18:15-18:35  Huracan  Ac Milan
18:40-19:00  Juventus  Muela pun
19:05-19:25 Harraste 00-05 Kips 00-02
19:30-19:50 Kips 00-02
 Harraste 00-05